Unutulmaz Seyirci Tepkileri

yıllar önce Batı Rıhtımı’nda: “Ay ay zavallı üşütüp hasta olacak. Akşam da oyunu var bunun, kesin hasta olacak.” (genç ve sıska oyuncu sahnede soyunup bir kova suyu başından aşağıya dökünce)

Kiralık Oyun’da: “Şu kel de iyi oynuyormuş…” (Okan Bayülgen’i izlemeye gelmiş televizyon kuşunun Rasim Öztekin için yaptığı yorum)

Anna Karenina’da: “Bak şu adam dizide Berna Laçin’in babasını oynuyordu. Bu oyunda da var mı acaba?” (“şu adam” dediği oyunun yönetmeni Mehmet Birkiye. Ayrıca oyunun başlamasına birkaç dakika kala hâlâ kot pantolon ve kazakla salonda dolaştığına göre herhalde oynamıyordur.)

“İyi de bunlar aynı yerde değilse birbirleriyle nasıl konuşuyorlar? O zamanlar cep telefonu da yok ki!” (Anna ile Levin’in olayları birbirlerine nasıl olup da anlattığını bir türlü kavrayamayan kafası karışmış seyirci)

Hayat Bir Oyun’da: “Bunlar iki kaçık!” (Rolden role giren Pitou ve onun sayesinde geçmişini yaşayan Sarah Bernhardt hakkında seyircinin derin yorumu)

Ölümsüz Öykü’de: “Bak, bak, bak Cem Davran! Gel imza alalım!” (heyecanlı ergen seyirci oyunu seyretmeye gelenlere daha çok ilgi gösterirken)

Bahar Noktası’nda: “Tamam işte seyrediyoruz!” (oyun sırasında telefonla konuşan öküz seyircinin “seyretmeyecekseniz çıkın” lafımıza pişkin cevabı)

Yolcu’da: “çık, çık, çık, çık…” (yanımızda oturan izleyicinin tesbihi)

Mikadonun Çöpleri’nde: “Bak bu sefer iyi çekmişim. Geçen seferki çok kötüydü.” (Sırf Timuçin Esen’i cep telefonuna kaydedebilmek için oyuna yeniden gelen fanatik kadın seyirci)

Hırçın Kız’da: “Aaaaa, o kız erkekmiiiiiş!” (Perde arasında salonda, fuayede ve hatta kafede gezinip şaşkın şaşkın etrafa bakınan kadın kılığındaki Köçek’i aslında bir erkeğin oynadığını sonunda fark eden dalgın seyirci)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s